آمار دولت تدبیروامید در زرین دشت و داراب فارس

منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد

 

متن «منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد» كه در اولين جلسه هيات دولت يازدهم به رياست حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني، قرائت شد، به شرح ذيل است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد

1- خداوند را در همه حالات ناظر بر اعمال و رفتار خويش و مسئوليت را امانتي الهي بدانم.

2- همه آحاد مردم ايران را از همه اقوام و مذاهب الهي و بدون توجه به تفاوت‌هاي فردي، جنسيتي و گروهي، محترم بشمارم و از حقوق، حريم خصوصي، حيثيت و شرافت آنان پاسداري کنم و در استفاده از تمام سرمايه‌هاي انساني کشور بکوشم.

3- هدف اول من تامين مصالح پايدار نظام جمهوري اسلامي ايران باشد و در صورتي که بين منافع فردي حزبي، سازماني، قومي و حرفه‌اي من با مصالح ملي تضادي باشد، از منافع خود بگذرم و مصالح ملي را مبناي تصميم قرار دهم؛ در تمام تصميمات و اقدامات خود، سياست‌هاي کلي نظام (ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبري)، برنامه‌هاي توسعه، قوانين و اولويت‌هاي اعلام شده از طرف رييس‌جمهور را مد نظر قرار دهم.

4- انديشه‌ام در مدار اعتدال، تصميماتم بر مبناي تدبير و رفتارم در چارچوب قانون باشد و از تندروي، شتاب‌زدگي و خودسري بپرهيزم.

5- همواره از دروغ بپرهيزم؛ به شعور و افکار عمومي احترام بگذارم؛ از دست‌کاري در اطلاعات و يا ارايه اطلاعات به گونه‌اي که موجب فريب ديگران به ويژه مسئولان عالي نظام شود به شدت پرهيز کنم؛ به عنوان امين نظام جمهوري اسلامي، اطلاعات و اسرار نظام را حفظ نمايم؛ چه در زمان مسئوليت و چه بعد از آن رازدار باشم.

6- در تمام تصميمات و اقدامات خود جويا و پذيراي نقد و نظر ديگران باشم، مسئوليت خطاهاي خود را بپذيرم؛ براي ديدگاه مخالف و انتقاد، ارزش قائل باشم و خود را مقيد به گزارش‌دهي منظم به رييس‌جمهور و مردم بدانم.

7- نگاه و هدف خود را به سازمان تحت مديريت خود محدود نکنم، بلکه تعاملات بين سازماني و هم‌افزايي هاي فراسازماني را مدنظر قرار دهم. در اين راه به ويژه با وزارت‌خانه‌هاي هم‌گروه، فراتر از منافع سازماني و با هدف دستيابي به اهداف ملي همکاري مؤثر داشته باشم.

8- مبناي واگذاري مناصب را شايستگي، راستگويي و درستکاري قرار دهم و نزديکان سببي و نسبي من در انتصابات از هيچ امتياز و تقدمي برخوردار نباشند.


9- مديران زيردست خود را براي پذيرش مسئوليت‌هاي بزرگتر و بلند رتبه‌تر آماده کنم و کارکنان خود را به مثابه سرمايه‌اي بپندارم که بهره‌وري و بالندگي آن‌ها بر عهده من است.

10- نظرات تخصصي مديران قبلي، کارمندان، منتقدان و مشاوران مستقل خود را جويا شوم و به آن توجه ويژه کنم.

11- حق مردم در دسترسي به اطلاعات را پاس دارم، شفافيت اطلاعاتي را مبناي عمل قرار دهم؛ در ارايه اطلاعات به آنان و تعامل با رسانه‌ها فعالانه و با رويکرد مثبت عمل کنم و در اين مسير با نظام اطلاع‌رساني دولت هماهنگ عمل کنم.

12- سرمايه‌هاي هستي چون انرژي، محيط زيست و نيروي انساني را سرمايه‌هاي تمام بشر دانسته، در حفظ، کاربرد درست و بهسازي آنها کوشش کنم و اين سرمايه را همچون ميراثي بپندارم که از گذشتگان به ما رسيده است و چون امانتي بپندارم که بايد به آيندگان برسانيم.

13- هر گاه به اين جمع‌بندي برسم که توان لازم براي انجام مسئوليت را از دست داده‌ام مراتب را به رييس‌جمهور اعلام کنم و زماني که مي‌خواهم سازمان تحت مديريت خود را تحويل مسئول بعدي دهم، تمام اطلاعات و تجربيات خويش را به جانشين خود منتقل کنم.

من در پيشگاه قرآن کريم و در برابر رييس‌جمهوري اسلامي ايران به خداوند قادر متعال سوگند مي‌خورم که همواره در دوران مسئوليت خود به منشور اخلاقي دولت «تدبير و اميد» متعهد باشم و همه توان خود را در راه ايفاي وظيفه‌ام بکار گيرم.

 


برچسب‌ها: منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1392 | 11:52 | نویسنده : ایرج فرجی |

      در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

تشريح برنامه هاي اولين جلسه دولت تدبير و اميد توسط  دکتر     روحانی                                                                                                                    

(۲۷/۵/۱۳۹۲

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران پس از جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران با بيان اينکه بسيار خوشحالم و خدا را سپاسگزارم که دولت اولين جلسه خود را تشکيل داده است، گفت: در واقع حماسه سياسي مردم با تشکيل جلسه هيات دولت يازدهم تکميل شد.

 

 

ادامه مطلب.......


برچسب‌ها: تشريح برنامه هاي اولين جلسه دولت تدبير و اميد توسط

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1392 | 11:44 | نویسنده : ایرج فرجی |

 

             از زبان معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور
             
  
 معاون برنامه‌ريزي و نظارت  راهبردي رئيس جمهور اصلاح قانون بودجه سال 92، احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و تهيه لايحه بودجه سال 93 را از اولويت‌هاي اقتصادی اجرایی دولت در 100 روز آينده اعلام کرد و گفت: در 100 روز نخست آغاز به کار دولت يازدهم، کابينه جديد قصد ايجاد تغييرات در زندگي معيشتي مردم دارد.

 محمدباقر نوبخت شب گذشته در برنامه تلوزیون نگاه یک، اولويت‌هاي کاري رئيس جمهور در 100 روز آينده را تشریح کرد و گفت: اصلاح قانون بودجه سال 92، احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و تهيه لايحه بودجه سال 93 الويت‌هاي اجرايي دولت يازدهم در 100 روز آينده است.

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور با بیان اینکه در 100روز نخست آغاز به کار دولت يازدهم کابينه جديد قصد ايجاد تغييرات در زندگي معيشتي مردم را دارد، افزود: قانون بودجه سال 92 بر اساس درآمدهاي 210 هزار ميليارد توماني تنطيم شده است و طبق گزارشات 4 ماهه اينگونه محرز شده که درآمدهاي 210 هزار ميليارد توماني در اين برنامه تحقق نخواهد يافت و چنانچه اين درآمدها حاصل نشود دولت با کسري بودجه و جامعه با افزايش تورم روبرو خواهد شد.

وي با تاکید بر اینکه به دلیل رصد و بررسي گزارشهاي 4 ماهه نخست سال جاري دولت يازدهم با جديت قصد اصلاح قانون بودجه قانون سال 92 را در دستور کار خواهد داد، بر مقابله با تورم و فراهم آوردن وضعيت بهتر در زندگي معيشتي مردم تاکید کرد و يکي ديگر از راهکارهاي مقابله با تورم را تناسب ميان نقدينگي در جامعه و عرضه کالا از سوي ديگر  اعلام کرد.

نوبخت با اعلام اینکه چنانچه نقدينگي در جامعه بالا باشد ولي عرضه به اندازه تقاضا نباشد، تورم در جامعه افزايش مي‌يابد، به افزايش 6 برابري تقاضا نسبت به عرضه در سال‌هاي اخير اشاره کرد و اظهارداشت: چنانچه نقدينگي بالا باشد ولي به ميزان اين نقدينگي کالا و خدمات در جامعه وجود نداشته باشد ناگزير کشور به سمت واردات بيشتر پيش خواهد رفت.

معاون رئیس جمهوری گفت: بايد هر چه زودتر تکليف قانون بودجه سال 92 مشخص شود و چنانچه قانون بودجه سال 92 اصلاح شود دولت و کشور با کسري بودجه و در نتيجه آن تورم روبرو نخواهد شد. همچنين اصلاح نظام بودجه‌ريزي کشور به عنوان يکي ديگر از راهکارهاي بهبود وضعيت اقتصادي مردم مورد توجه است.
ادامه مطلب.........

 


برچسب‌ها: تغییرات در معیشت مردم در 100 روز آینده

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392 | 17:58 | نویسنده : ایرج فرجی |

انتصاب دکتر نجفي به عنوان رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري

 

حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در حکمي دکتر محمدعلي نجفي را به عنوان معاون رييس جمهور و رييس‌ سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري منصوب کرد.

 

 

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در حکمي دکتر صالحی را بعنوان معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی  منصوب کرد

 

ادامه مطلب......برچسب‌ها: انتصاب دکتر علي اصغر فاني به عنوان سرپرست وزارت آم

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392 | 17:28 | نویسنده : ایرج فرجی |

معرفی کابینه دولت تا این لحظه......

 

معاون اول رییس‌ جمهور

اسحاق جهانگيري

رئيس دفتر رئيس‌جمهور و سرپرست نهاد رياست جمهوري

محمد نهاونديان

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و سرپرست معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور

محمدباقر نوبخت

معاون حقوقي رييس‌جمهور

دکتر الهام امين‌زاده

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی

وزارت اطلاعات

حجت‌الاسلام سید محمود علوی

وزارت اقتصادی و امور دارایی

علی طیب‌نیا

وزارت امور خارجه

محمد جواد ظریف

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی

وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی

علی ربیعی

وزارت جهاد کشاورزی

محمود حجتی

وزارت دادگستری

حجت‌الاسلام مصطفی پور محمدی

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

سردار حسین دهقان

وزارت راه و شهرسازی

عباس آخوندی

وزارت صنعت، معدن و تجارت

محمدرضا نعمت‌زاده

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی جنتی

وزارت کشور

عبدالرضا رحمانی فضلی

وزارت نفت

بیژن نامدار زنگنه

وزارت نیرو

حمید چیت‌چیان


برچسب‌ها: اصول مرتبط با شرح وظايف رياست جمهوري

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و ششم مرداد 1392 | 18:14 | نویسنده : ایرج فرجی |

رييس‌جمهور در حکمي؛

دکتر توفيقي را به عنوان سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري منصوب کرد

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس‌جمهوري اسلامي ايران در حکمي دکتر جعفر توفيقي داريان را به عنوان سرپرست «وزارت علوم، تحقيقات و فناوري» منصوب کرد.

 

ادامه مطلب.......


برچسب‌ها: دکتر توفيقي به عنوان سرپرست وزارت علوم

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و ششم مرداد 1392 | 18:2 | نویسنده : ایرج فرجی |

حضور دکتر روحاني در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام

 

 

حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران، پيش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام شرکت کرد.

 

ادامه مطلب .........


برچسب‌ها: حضور دکتر روحاني در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و ششم مرداد 1392 | 17:54 | نویسنده : ایرج فرجی |
در احکامي جداگانه دکتر روحاني وزراي دولت تدبير و اميد را  منصوب کرد                                   

 

حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران در احكام جداگانه اي با استناد به اصول هشتاد و هفتم و يکصد و سي و سوم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و با عنايت به راي اعتماد مورخ 1392/5/24 مجلس شوراي اسلامي وزيران دولت تدبير و اميد را منصوب كرد

 

ادامه  مطلب........


برچسب‌ها: در احکامي جداگانه دکتر روحاني وزراي دولت تدبير و ا

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و ششم مرداد 1392 | 17:48 | نویسنده : ایرج فرجی |

همه مردان دکترروحانی به ترتیب بیشترین رای 

 نگاهی آمار به نتیجه رای اعتماد نمایندگان مجلس نهم به کابینه یازدهم نشان می دهد که 5 وزیر پیشنهادی دولت موفق به ثبت رکورد بالاترین رای اعتماد در همه ادوار رای اعتماد مجالس به 10 کابینه پیشنهادی قبلی شدند و همه این وزرا بیش از 90 درصد از آراء ماخوذه را کسب کردند.

جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم بعد از چهار روز جلسه فشرده مجلس شورای اسلامی و اظهار نظر 119 نماینده در موافقت و مخالفت با وزرای پیشنهادی با رای اعتماد به 15 وزیر از 18 وزیر پیشنهادی به پایان رسید.

نگاهی به جدول زیر نشان می دهد:

* 5 وزیر پیشنهادی دولت موفق به ثبت رکورد بالاترین رای اعتماد در همه ادوار رای اعتماد مجالس به 10 کابینه پیشنهادی قبلی شدند. همه این وزرا بیش از 90 درصد از آرا ماخوذه را کسب کردند. 3 نفر دیگر از وزرا نیز در رتبه دوم بیشترین رای اعتماد تاریخ ادوار مجلس قرار گرفتند.

* نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اتفاقی بی نظیر به 8 وزیر از مجموع 18 وزیر پیشنهادی بالای 80 درصد رای اعتماد دادند.

* از مجموع 5103 رایی که امروز توسط نمایندگان به صندوق های وزرا ریخته شد، 3671 رای موافق، 1175 رای مخالف و 254 رای ممتنع بود.

* طبق آمار ارائه شده از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، 72 درصد آرای ریخته شده به صندوق ها در امروز برگه های حاوی رای اعتماد نمایندگان به کابینه بوده است که در این زمینه نیز دولت روحانی و مجلس نهم پس از دولت هفتم و مجلس پنجم رکوردار است.

ردیف

نام وزارتخانه

وزیر پیشنهادی

ماخوذه

موافق

ممتنع

مخالف

درصد اعتماد

رتبه وزیر در میان وزرای اسبق در ادوار رای اعتماد

نتیجه

1

امور اقتصاد و دارایی

علی طیب نیا

284

274

3

7

96.5

1

رای اعتماد

2

نیرو

حمید چیت چیان

284

272

5

7

95.7

1

رای اعتماد

3

دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

حسین دهقان

284

269

5

10

94.7

1

رای اعتماد

4

بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

حسن قاضی زاده هاشمی

284

260

6

18

91.5

1

رای اعتماد

5

کشور

عبدالرضا رحمانی فضلی

284

256

9

19

90.14

1

رای اعتماد

6

فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی جنتی

284

234

12

36

82.4

2

رای اعتماد

7

امور خارجه

محمد جواد ظریف

281

232

13

36

82.6

2

رای اعتماد

8

اطلاعات

سید محمود علوی

283

227

18

38

80.2

2

رای اعتماد

9

ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی

284

218

20

45

76.8

4

رای اعتماد

10

دادگستری

مصطفی پورمحمدی

284

201

19

64

70.7

5

رای اعتماد

11

صنعت ، معدن و تجارت

محمدرضا نعمت زاده

283

199

24

60

70.3

4

رای اعتماد

12

جهاد کشاورزی

محمود حجتی

284

177

26

81

62.3

6

رای اعتماد

13

نفت

بیژن نامدار زنگنه

283

166

13

104

58.6

3

رای اعتماد

14

کار ، تعاون و رفاه اجتماعی

علی ربیعی

284

163

21

100

57.4

6

رای اعتماد

15

راه و شهرسازی

عباس آخوندی

284

159

18

107

56

7

رای اعتماد

16

آموزش و پرورش

محمد علی نجفی

284

142

9

133

50

7

عدم رای اعتماد

17

ورزش و وجوانان

مسعود سلطانی فر

283

117

18

148

41.3

*

عدم رای اعتماد

18

علوم تحقیقات و فناوری

جعفر میلی منفرد

282

105

15

162

37.2

11

عدم رای اعتماد

کل آرای نمایندگان به دولت یازدهم

5103

3671

254

1175

72

رای اعتماد مجلس به کل کابینه با رای بالای 70 درصد


برچسب‌ها: ۵ برنامه کوتاه‌ مدت زنگنه در صنعت نفت

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و ششم مرداد 1392 | 11:19 | نویسنده : ایرج فرجی |

وزیر خارجه سوئد انتصاب ظریف را تبریک گفت

وزیر امور خارجه سوئد در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف ضمن تبریک انتصاب وی، از وزیر امور خارجه برای یازدید از سوئد دعوت کرد.

به گزارش مهر، کارل بیلدت وزیر امور خارجه سوئد در تماسی تلفنی ضمن تبریک به مناسبت انتصاب محمد جواد ظریف به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و آرزوی موفقیت، از وی برای دیدار از سوئد دعوت به عمل آورده و آمادگی خود را برای گفت‌وگوهای جدی در آینده اعلام کرد.

دو طرف همچنین در خصوص اوضاع بین‌المللی به ویژه منطقه خاورمیانه تبادل نظر و بر راه‌های مسالمت آمیز و به دور از خشونت برای حل بحران‌های سیاسی تاکید کردند.

برچسب‌ها: تبریک تلفنی وزیر خارجه آلمان به ظریف

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه بیست و پنجم مرداد 1392 | 21:25 | نویسنده : ایرج فرجی |

بیشترین آرای موافق نمایندگان مجلس به وزیر اقتصاد و دارایی

 

بس از شمارش آرای نمایندگان محترم مجلس ،آقای طیب نیا وزیر بیشنهادی اقتصاد و دارایی توانست با کسب بیشترین آرای موافق ۲۷۴رآی ، اعتماد مجلس را نسبت به برنامه کاری خود جلب کند.

بس از وزیراقتصاد و دارایی ، آقای حمید چیت چیان وزیر بیشنهادی نیرو با کسب ۲۷۲رای توانست اعتماد مجلس را به خود جلب کند.


برچسب‌ها: بیشترین آرای موافق نمایندگان مجلس به وزیر اقتصاد و

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم مرداد 1392 | 22:56 | نویسنده : ایرج فرجی |

رای اعتماد مجلس به 15 وزیر کابینه تدبیر وامید
 نجفی، سلطانی فر و میلی منفرد از همراهی روحانی بازماندند
 
 
پانزده وزیر کابینه حسن روحانی با رای نمایندگان مجلس راهی وزارتخانه ها شدند و گزینه های پیشنهادی
وزارتخانه های وزارت آموزش و پرورش ، ورزش و جوانان و علوم از راهیابی به کابینه یازدهم بازماندد.

با شمارش آرای نمایندگان مجلس در جلسه رای اعتماد به کابینه یازدهم مشخص شد، محمد علی نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ، مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان و جعفر میلی منفرد وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری از کسب اعتماد مجلس ناکام ماندند .

284 نماینده در جلسه اخذ رای اعتماد حضور داشتند.

مجلس شورای اسلامی از روز دوشنبه تاکنون در 8 جلسه پیاپی و فشرده صلاحیت 18 وزیر پیشنهادی حسن روحانی را بررسی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر نتایج شمارش آراء نمایندگان در مورد وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم به شرح زیر است:

ردیف

نام وزارتخانه

وزیر پیشنهادی

آرای موافق

آرای ممتنع

آرای مخالف

نتیجه

1

ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی

218

20

45

رای اعتماد

2

اطلاعات

سید محمود علوی 

۲۲۷

18

38

رای اعتماد

3

امور اقتصاد و دارایی

علی طیب نیا

274

3

7

رای اعتماد

4

امور خارجه

محمد جواد ظریف

232

13

36

رای اعتماد

5

آموزش و پرورش

  محمد علی نجفی

142

9

133

عدم رای اعتماد

6

بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

حسن قاضی زاده هاشمی

260

6

18

رای اعتماد

7

جهاد کشاورزی

محمود حجتی

177

26

81

رای اعتماد

8

دادگستری

مصطفی پورمحمدی

201

19

64

رای اعتماد

9

دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

حسین دهقان

269

5

10

رای اعتماد

10

راه و شهرسازی

عباس آخوندی

159

18

107

رای اعتماد

11

صنعت ، معدن و تجارت

محمدرضا نعمت زاده

199

24

60

رای اعتماد

12

علوم تحقیقات و فناوری

جعفر میلی منفرد

105

15

162

عدم رای اعتماد

13

فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی جنتی

234

12

36

رای اعتماد

14

کار ، تعاون و رفاه اجتماعی

علی ربیعی

163 21

100

رای اعتماد

15

کشور

عبدالرضا رحمانی فضلی

256

9

19

رای اعتماد

16

نفت

بیژن نامدار زنگنه

166

13

104

رای اعتماد

17

 نیرو

حمید چیت چیان

272

5

7

رای اعتماد

18

ورزش و وجوانان

مسعود سلطانی فر

117

     8

148

عدم رای اعتماد

 


برچسب‌ها: رای اعتماد مجلس به 15 وزیر کابینه تدبیر وامید

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم مرداد 1392 | 22:26 | نویسنده : ایرج فرجی |

سخنان پاياني رييس‌جمهور در دفاع از وزراي پيشنهادي در مجلس شوراي اسلامي

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران عصر امروز (پنج‌شنبه) در دفاع از صلاحيت وزراي پيشنهادي خود در مجلس شوراي اسلامي تأکيد کرد: کابينه‌اي که از سوي دولت تدبير و اميد به مجلس محترم معرفي شده منظومه‌اي يکپارچه، منسجم و واحد است که در همه بخش‌هاي اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي به طور هماهنگ انتخاب شده‌اند تا به صورت معنادار خدمتگزار مردم باشند.

 

ادامه مطلب.......


برچسب‌ها: سخنان پاياني رييس‌جمهور در دفاع از وزراي پيشنهادي

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم مرداد 1392 | 21:58 | نویسنده : ایرج فرجی |
زمان انتشار خبر:چهار شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۰                        

 

 وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

تنها وزیر بدون مخالف کابینه پیشنهادی دکتر روحانی، نطق خود را در مجلس شورای اسلامی قرائت کرد.

            

 در ادامه سومین روز جلسه مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دکتر روحانی برای دولت یازدهم، حسین دهقان به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مجلس سخنرانی کرد.

حسین دهقان، تنها وزیر کابینه روحانی است که هیچ مخالفی ندارد.

وی نطق خود را با گرامیداشت شهادت 4 نیروی سپاه در کردستان آغاز کرد و بر وفاداری به آرمان ها و خون شهدا تاکید کرد. لاریجانی بعد از سخنرانی، تصریح کرد این چهار شهید در اثر برخورد با مین های زمان جنگ به شهادت رسیده اند.

دهقان در ادامه، گزیده ای از برنامه خود و نیز سوابقش را برای نمایندگان قرائت کرد.

در حال نطق دهقان، تصاویر درگیری های مصر از نمایشگرهای مجلس پخش می شد.

ادامه مطلب......

 


برچسب‌ها: تنها وزیر بیشنهادی کابینه روحانی که هیچ مخالفی ندا

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392 | 21:16 | نویسنده : ایرج فرجی |

پيام تسليت دکتر روحاني به مناسبت درگذشت مادر سه شهيد

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران درگذشت والده مکرمه شهيدان، محمدتقي، اسماعيل و عوض صادق‌زاده را تسليت گفت

 

ادامه مطلب.....


برچسب‌ها: پيام تسليت دکتر روحاني به مناسبت درگذشت مادر سه شه

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392 | 12:7 | نویسنده : ایرج فرجی |

دکتر روحاني در جلسه هيات دولت؛

دولت تدبير و اميد از تجربيات همه مسئولين استفاده مي‌کند

رييس‌جمهور عصر امروز (يکشنبه) در جلسه هيات دولت با تبريک عيد سعيد فطر به همه مردم و مسلمانان جهان و با بيان اينکه دولت تدبير و اميد بر مبناي عقلانيت، مشورت و اعتدال حرکت مي‌کند، گفت: اين دولت در مسير خدمت به مردم و نظام گام برمي‌دارد.

 

ادامه مطلب........


برچسب‌ها: روحاني در جلسه هيات دولت

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392 | 12:2 | نویسنده : ایرج فرجی |

در حکمي از سوي دکتر روحاني صورت گرفت؛

انتصاب دکتر نوبخت به عنوان «معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و سرپرست معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور»

حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران، در حکمي دکتر محمدباقر نوبخت را به عنوان معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و سرپرست معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور منصوب کرد.

 

ادامه مطلب......


برچسب‌ها: انتصاب دکتر نوبخت

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392 | 11:59 | نویسنده : ایرج فرجی |

متن کامل سخنان رييس جمهور در ديدار مسئولان، سفراي کشورهاي اسلامي و جمعي از اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبري

 

حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهور در ديدار مسئولان، سفراي کشورهاي اسلامي و جمعي از اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبري ، با تبريک عيد سعيد فطر، اين عيد را عيد ايستادگي و پايداري و تهذيب نفس خواند و با تشکر از همه ملت ايران براي حرمت داري اين ماه مبارک افزود: رمضان، ماه وحدت است که همه ملت ها با مناسکي واحد پيوند خود را محکم تر مي کنند.

 

ادامه مطلب......

 


برچسب‌ها: دیداربا مقام معظم رهبري

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392 | 11:55 | نویسنده : ایرج فرجی |

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني، رييس جمهوري اسلامي ايران در پيامي عيد سعيد فطر را به سران کشورهاي اسلامي، دولت‌ها و ملت‌هاي مسلمان تبريک گفت.

به مناسبت عيد سعيد فطر صورت گرفت؛

پيام تبريک رييس‌جمهور به رؤسا و سران کشورهاي اسلامي

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني، رييس جمهوري اسلامي ايران در پيامي عيد سعيد فطر را به سران کشورهاي اسلامي، دولت‌ها و ملت‌هاي مسلمان تبريک گفت.

ادامه مطلب........


برچسب‌ها: پيام تبريک رييس‌جمهوربه مناسبت عيد سعيد فطر

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه هفدهم مرداد 1392 | 22:13 | نویسنده : ایرج فرجی |

GCU دانشگاهی که دکتر روحانی درآن تحصیل کرده است

 

 

GCU دانشگاهی که دکتر روحانی درآن تحصیل کرده است

  اهمیت تحصیلات دانشگاهی در ایران بسیار بالاست مخصوصا اگر فردی در مقام رییس جمهور قرار بگیردبحث و بررسی هادر مورد تحصیلات دانشگاهی وی بالا می گیرد.

هادی معیری نژاد- دکتر حسن روحانی نیز از این قاعده مستثنی نبود تا اینکه با تبریک این دانشگاه به رییس جمهور منتخب و تایید چند باره مدرک وی جنجال ها فرو نشست.

دانشگاه محل تحصیل دکتر حسن روحانی از معتبر ترین دانشگاههای بریتانیا است و در گلاسکوی اسکاتلند قرار دارد.و حسن روحانی، رییس جمهور منتخب ایران فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در سال(۱۹۹۹) این دانشگاه است.

کالدونین گلاسکو

دانشگاه کلدونین گلاسگو (به انگلیسی: Glasgow Caledonian University)‏ دانشگاهی دولتی در شهر گلاسگوی اسکاتلند در شمال بریتانیا است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ در پی ادغام دو موسسه آموزش عالی به نام‌های «پلی‌تکنیک گلاسگو» و «کویینز کالج» بنیان گذارده شد. در حال حاضر بیش از ۱۷هزار دانشجو در مقاطع «کارشناسی» تا «دکترا» در دانشگاه کلدونیان گلاسگو به تحصیل و پژوهش مشغولند.

کالدونین گلاسکو
تمرکز این دانشگاه بیشتر بر روی رشته‌های پیراپزشکی، علوم انسانی، حقوق و بازرگانی است. دانشگاه کلدونین گلسگو از نظر تعداد دانشجو سومین دانشگاه بزرگ شهر گلاسگو و از نظر رتبه‌بندی «عمومی» در رده ۶۰ تا ۷۰ رده‌بندی دانشگاه‌های بریتانیا و همچنین جزوه ۴۰۰ دانشگاه‌ برترجهان قرار دارد. این دانشگاه همچنین دارای توافقنامه تبادل دانشجو با دانشگاه‌هایی در استرالیا، اسپانیا، ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، فرانسه و کانادا است.


برچسب‌ها: GCU دانشگاهی که دکتر روحانی درآن تحصیل کرده است

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه هفدهم مرداد 1392 | 12:39 | نویسنده : ایرج فرجی |

اولین بخشنامه دولت یازدهم

توقف طرح مهرآفرین به دستور جهانگیری؛ تعلیق استخدام دستگاه‌های دولتی


معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه‌ای به کلیه وزارتخانه‌ها،شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی تمامی استخدام‌ها و تغییر ساختار طرح مهر‌آفرین را متوقف کرد.

فارس نوشت: متن بخشنامه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که روز گذشته به تمامی وزارتخانه‌ها،شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های دولتی ابلاغ شده است به شرح زیر است:

«نظر به ایرادهایی که در اجرای اصل 138 قانون اساسی نسبت به طرح مهر‌آفرین (موضوع تصویب‌نامه شماره 17644/ت48702هـ) مورخ 30/9/91 و اصلاحات آن) اعلام شده است مقتضی است کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی؛ موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری از هرگونه استخدام و جذب نیروی انسانی، تبدیل وضعیت، نقل و انتقال و مأموریت، انتصاب و جابجایی کارکنان اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی یا هر عنوان دیگر و نیز اصلاح تشکیلات و ساختار اداری تا تصمیم‌گیری دولت نسبت به اصلاح مصوبات مربوطه اجتناب نمایند.

مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده وزرا، معاونین محترم رئیس‌جمهور، رؤسا و بالاترین مقامات دستگاه‌ اجرایی مربوطه اعم از ملی و استانی می‌باشد.»

ادامه مطلب......

 


برچسب‌ها: اولین بخشنامه دولت یازدهم

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه هفدهم مرداد 1392 | 12:3 | نویسنده : ایرج فرجی |

نامه نخست‌وزیر انگلیس به روحانی

 

 

 

 
 
نامه نخست‌وزیر انگلیس به روحانی

وزارت خارجه انگلیس عصر چهارشنبه از ارسال نامه ای از سوی دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس برای حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به مناسبت تحلیف ریاست‌جمهوری جدید ایران، در نامه‌ای به دکتر روحانی خواستار بهبود روابط دو کشور شده است.

 
بر اساس بیانیه این وزارتخانه، نخست وزیر در نامه خود تصریح کرده که امیدوار است انتخاب دکتر روحانی فرصتی در اختیار ایران قرار دهد که روند متفاوتی برای آینده اتخاذ کند و باعث بهبود روابط دوجانبه انگلیس و ایران بصورت گام به گام و متقابل شود.
 
کامرون در نامه خود نوشته است: به مناسبت تحلیف شما می خواستم با نوشتن این نامه امید خود را ابراز کنم که انتخاب شما فرصتی برای بهبود روابط دو کشور شود.
 
ادامه مطلب......
 
 

برچسب‌ها: نامه نخست‌وزیر انگلیس به روحانی

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392 | 23:3 | نویسنده : ایرج فرجی |

پيام تبريک مرکل به روحاني

 

 

 

صدراعظم جمهوری فدرال آلمان در پیامی تنفیذ ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی را تبریک گفت.

متن پیام انگلا مرکل به این شرح است: جنابعالی در روزگاری دشوار مسئولیت بزرگی را بعهده می گیرید. چالش های عظیم فرا روی کشور شما قرار دارد، که ملت ایران با امید و آرزوی بسیار در انتظار فائق آمدن بر‌ آن است.
انتخاب جنابعالی نوید بارور شدن این امید را می دهد که مرحله نوین همکاری سازنده برای صلح و امنیت در منطقه و جهان را در پیش رو داشته باشیم.
این مهم به ویژه در راستای تعهدات بین المللی ایران در ارتباط با پرونده هسته ای و حفظ حقوق بشر صادق است. آلمان مانند گذشته همداستان با همکاران بین المللی سهم خود را ادا خواهد نمود تا با بهره گیری از راهکار گفتمان راه حل های مناسب برای چالش های موجود پیدا گردد.
باعث کمال مسرت اینجانب خواهد شد چنانچه دوره مسئولیت جنابعالی فرصت مناسب فراهم آورد که بتوانیم با استفاده از آن، روابط خوب موجود بین دو ملت را عمیق تر نمائیم.
دکتر آنگلا مرکل

 

 

رئيس دولت اسپانيا تنفيذ رياست جمهوري دکتر روحاني را تبريک گفت ( ادامه مطلب)......

 


برچسب‌ها: تبریک رئيس دولت اسپانيا به دکتر روحاني

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392 | 22:42 | نویسنده : ایرج فرجی |

هيات وزيران صبح امروز (چهارشنبه) به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس‌جمهور تشکيل جلسه داد.

تشكيل جلسه هيات وزيران به رياست دكتر روحاني

هيات وزيران صبح امروز (چهارشنبه) به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس‌جمهور تشکيل جلسه داد.

ادامه مطلب........


برچسب‌ها: تشكيل جلسه هيات وزيران به رياست دكتر روحاني

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392 | 22:28 | نویسنده : ایرج فرجی |

رييس جمهور در اولين کنفرانس خبري:

به عهد خود با مردم وفادار و پايبندم

 

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني با بيان اينکه در زمان انتخابات به مردم وعده دادم که دولت آينده، دولت پاسخگو خواهد بود، اظهار داشت: بر اساس همين وعده به صورت نوبه اي، اما مستمر از پيشرفت ها، عملکردها و حتي از نقائص و کاستي ها با مردم سخن خواهم گفت و به عهد خود با مردم وفادار و پايبندم.

 
 
 
حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در ابتداي نشست خبري خود از همه خبرنگاران و اصحاب رسانه که در طول دو ماه گذشته پيروزي‌هاي مردم، شادماني‌ها، اميدها و اعتماد بوجود آمده را به خوبي منعکس کردند و بخصوص از رسانه ملي تقدير و تشکر کرد و گفت: اصحاب رسانه همچنين دو روز تاريخي مراسم تنفيذ و تحليف را به خوبي پوشش دادند که از همه آنها صميمانه تشکر مي‌کنم و سپاسگزار حضور خبرنگاران در اين نشست خبري نيز هستم.

رييس‌جمهور همچنين با تبريک پيشاپيش عيد سعيد فطر و فرا رسيدن روز 17 مرداد به عنوان روز خبرنگار اظهار داشت: انتخابات خرداد 92 از لحاظ داخلي نشانگر فرآيند تثبيت شده دموکراسي و تعميق پويايي سياسي در ايران بود و از لحاظ بين‌المللي، رويکرد اعتدال و عقلانيت پيام روشني را براي همه جهانيان به همراه داشت و نشان داد عزم ملت ايران تعامل عزتمندانه با جهان و پيگيري منافع و مصالح کشور است.
ادامه مطلب.............

برچسب‌ها: رييس جمهور در اولين کنفرانس خبري

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392 | 22:25 | نویسنده : ایرج فرجی |

سلطان قابوس پادشاه عمان شامگاه سه‌شنبه در تماس تلفني با دکتر حسن روحاني رييس‌جمهوري اسلامي ايران، گفت که مشتاق ديدار با دکتر روحاني و گفت‌وگو درباره مسايل مورد علاقه دو کشور است.

تماس تلفني پادشاه عمان با رييس جمهوري اسلامي ايران

سلطان قابوس پادشاه عمان شامگاه سه‌شنبه در تماس تلفني با دکتر حسن روحاني رييس‌جمهوري اسلامي ايران، گفت که مشتاق ديدار با دکتر روحاني و گفت‌وگو درباره مسايل مورد علاقه دو کشور است.

ادامه مطلب...........


برچسب‌ها: بادشاه عمان

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه پانزدهم مرداد 1392 | 22:59 | نویسنده : ایرج فرجی |
متن کامل خط مشی و اصول کلی برنامه دولت ارائه شده از سوی دکتر روحانی رئیس‌جمهور یازدهم به مجلس منتشر شد.


 خط مشی و اصول کلی برنامه دولت از سوی دکتر روحانی رئیس‌جمهور یازدهم به مجلس ارائه شد، که متن کامل این برنامه در ذیل می‌آید:

۱- مبانی و اصول حاکم بر دولت

انتخابات شکوهمند ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ و حضور حماسی ملت شریف ایران در انتخابات، نمادی از مردم سالاری و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش بود که مردم در چارچوب نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و تدابیر مقام معظم رهبری، اراده جمعی خود را برای بهبود سرنوشت خویش از طریق اعمال تغییرات به کمک صندوق رأی و به شیوه‌ای دموکراتیک اعلام کردند.
 
ادامه مطلب...........


برچسب‌ها: متن کامل برنامه و خط مشی دولت روحانی

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه پانزدهم مرداد 1392 | 10:34 | نویسنده : ایرج فرجی |

طي مراسمي در ساختمان معاونت اجرايي نهاد رياست جمهوري انجام شد؛

 

 

 

توديع بقايي و معارفه دکتر نهاونديان به عنوان سرپرست نهاد رياست جمهوري

مراسم توديع حميد بقايي و معارفه دکتر محمد نهاونديان عصر دوشنبه با حضور اعضاء دفتر رييس‌جمهور و مديران بخش هاي مختلف نهاد رياست جمهوري برگزار شد.


برچسب‌ها: معارفه دکتر نهاونديان به عنوان سرپرست نهاد رياست ج

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه چهاردهم مرداد 1392 | 23:40 | نویسنده : ایرج فرجی |

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رئيس‌جمهوري اسلامي ايران عصر يکشنبه در تماس تلفني رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه اظهار داشت: همه بايد تلاش کنيم که در منطقه صلح، ثبات و آرامش برقرار شود.

تماس تلفني نخست وزير ترکيه با رئيس‌جمهوري اسلامي ايران

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رئيس‌جمهوري اسلامي ايران عصر يکشنبه در تماس تلفني رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه اظهار داشت: همه بايد تلاش کنيم که در منطقه صلح، ثبات و آرامش برقرار شود.


برچسب‌ها: تماس تلفني نخست وزير ترکيه با رئيس‌جمهوري اسلامي ا

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه چهاردهم مرداد 1392 | 23:36 | نویسنده : ایرج فرجی |

ديدار رييس‌جمهور ارمنستان با دکتر روحاني

 

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس‌جمهوري اسلامي ايران به روابط تاريخي و ديرينه ايران و ارمنستان اشاره کرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران بر پايه اشتراکات فرهنگي و تمدني همواره تعاملات خود با ارمنستان را گسترش و آن را مبناي تحکيم روابط و همکاري‌ها قرار داده است.


برچسب‌ها: ديدار رييس‌جمهور ارمنستان با دکتر روحاني

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه چهاردهم مرداد 1392 | 19:16 | نویسنده : ایرج فرجی |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.